(068)668-97-90; (044)592-75-16

Оцінка квартири, будинку

Виконуємо роботи по незалежній експертній оцінці квартир, будинків для будь-яких цілей, якісно і в короткий термін

Які потрібні документи для оцінки квартири, будинку

  • Правовстановлюючі документи (витяг, договір купівлі-продажу, дарування, міни, свідоцтво про право власності та ін.)
  • Технічний паспорт БТІ
  • Копія паспорта власника квартири

Експертну оцінку квартири або будинку може виконати оцінювач, який має кваліфікаційне свідоцтво за напрямом 1.1 «Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у т.ч. земельних ділянок та майнових прав на них».

У яких випадках потрібно робити експертну оцінку квартири або будинку

  1. Під час купівлі-продажу, дарування або прийняття спадщини
  2. При передачі об’єкта оцінки в заставу банку
  3. Для суду, під час цивільно-правових спорів
Ціна на оцінку квартири для продажу, дарування – від 300 грн, оцінка квартири для суду – вартість від 600 грн, оцінка житлового будинку від 400 грн. З орієнтовними цінами на усі послуги ви можете ознайомитися перейшовши за посиланням

Залишайте свій контактний номер і ми повноцінно вас проконсультуємо

Оцінювач квартир і будинків

Кожна робота виконується з якоюсь метою і має свій сенс. Не виключенням є і оцінка квартири і будинку. Даний вид робіт виконується для цілей оподаткування при купівлі-продажу або даруванні будинків і квартир, під час судових спорів, для визначення величини суми кредитування під заставу майна.

Оцінку квартир виконує фахівець, який успішно склав іспит за напрямом «Оцінка нерухомості», що підтверджує достатній обсяг знань в цій області. Оцінювач повинен кожні два роки підтверджувати свої знання підвищенням кваліфікації у відповідних установах.

Під час проведення робіт, оцінювачу бажано виїхати на огляд квартири або будинку, щоб визначити технічний стан внутрішньої обробки як житлового приміщення, так і будинку, досліджувати на наявність або відсутність пошкоджень стін, вивчити прилеглу територію дому, під’їзні шляхи і облагородженість.

Оцінка квартири виконується тільки порівняльним підходом. Це означає, що ціна формується на підставі попиту і пропозиції, а розрахунок виконується виходячи з вартості об’єктів, які виставлені на продаж на відкритому ринку. Фахівцю належить вивчити всі пропозиції в місці розташування об’єкта оцінки. Враховується тип будинку, в якому знаходяться аналогічні об’єкти. Тобто, якщо оцінювана квартира знаходиться в панельному дев’ятиповерховому будинку, то бажано вибирати в якості аналогічних квартири, які знаходяться теж у дев’ятиповерхівках такого ж типу і матеріалу стін. Це можна пояснити тим, що, наприклад, квартира в «сталінці» дорожча, ніж в «хрущовці».

Оцінювач порівнює відмінності між аналогічною квартирою і тією, яку потрібно оцінити. Ці відмінності можуть дуже відрізнятися в кожній з робіт, але є ті характеристики, за якими порівнюють найчастіше – це загальна площа, наявність або відсутність балкону, якої площі кухня та звичайно величина торгу. Коригування розраховуються фахівцем за результатами статистики або методом однієї відмінності (коли два об’єкти між собою відрізняються лише однією характеристикою, наприклад площею кухні).

Оцінку будинку найчастіше роблять так само – за порівняльним методом. Але, коли немає аналогів, можна використовувати витратний (найчастіше так оцінюють невеличкі об’єкти, в районах де зовсім немає аналогів). Сенс порівняльного підходу описаний вище, відмінності між об’єктами підбираються індивідуально. Витратний метод покаже скільки потрібно грошей на зведення такого ж будинку, але з огляду на його стан, тобто коригуючи на знос.

Крім цього, варто звернути увагу, що часто з будинком потрібна оцінка земельної ділянки. В цьому випадку ділянка має бути приватизованою, з виділеними в натурі межами ділянки і мати присвоєний кадастровий номер.

Звіт про незалежну експертну оцінку квартири або будинку має повністю відповідати вимогам законодавства і нормативно-правовим актам України.

Оцінка квартири або будинку в Києві або будь-якому місті України може виконуватися оцінювачем з відповідним напрямком кваліфікаційного свідоцтва, незалежно від місця розташування компанії.

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше