(068)668-97-90; (044)592-75-16

Хто такий оцінювач?

оцінювач

Оцінювач

Оцінювач – це фахівець, який пройшов курси по експертній оцінці і успішно здав кваліфікаційний іспит, який підтверджує достатній рівень знань для складання звітів з експертної оцінки.

Що оцінює експерт-оцінювач

Існує три основних напрямки діяльності оцінювача:

1. Оцінка об’єктів в матеріальній формі. В цей напрямок входять наступні спеціалізації: оцінка нерухомості, експертна оцінка обладнання, незалежна оцінка авто, оцінка суден, літальних апаратів, оцінка культурних цінностей і оцінка товарів в обороті. У виданому Фондом державного майна кваліфікаційному свідоцтві, вказуються спеціалізації, на виконання яких, оцінювач має право. Тобто, фахівець може мати кваліфікаційне свідоцтво оцінювача об’єктів в матеріальній формі, з відкритим тільки одним напрямок (наприклад, експертна оцінка нерухомості), так і з усіма відкритими напрямками. Ця інформація вказується в самому кваліфікаційному свідоцтві.

2. Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів; оцінка прав на об’єкти інтелектуальної власності.

3. Експертна оцінка земельних ділянок.

Які знання потрібні оцінювачу

Основні навички, які повинен мати фахівець оцінювач:

– аналіз великого обсягу даних в обмежені терміни. Спеціаліст повинен вміти швидко знаходити потрібну інформацію, вміти її фільтрувати і на підставі зібраних даних робити обґрунтовані висновки;

– знання законодавства;

– вміння і навички вести переговори на різних рівнях з дотриманням ділового етикету.

Також фахівцю не можна обійтися без таких якостей, як уважність до деталей, ретельність, організованість та вміння планувати.

Крім цього, фахівець повинен володіти рядом знань, які потрібно постійно розвивати і спостерігати за можливими змінами на ринку. Так, фахівець повинен мати знання ринку в своїй галузі, будь то оцінка обладнання, або незалежна оцінка цілісного майнового комплексу, або іншого направлення.

Етапи робіт оцінювача

Ритм роботи оцінювача досить насичений, різноманітний і динамічний. Після заявки на виконання робіт, фахівець аналізує отриману документацію, потім виїжджає на об’єкт оцінки для виконання огляду та фотофіксації. Після цього має бути робота зі збору інформації, а потім її аналіз. Це дуже важливий етап робіт. Від якості та повноти зібраної інформації залежить результат. На підставі зібраних даних, оцінювач виконує розрахунки декількома підходами і визначає який з методів найбільш точно відображає вартість об’єкта. Після узгодження результатів і повторного огляду розрахунків, експерт приступає до складання звіту. Терміни виконання робіт можуть сильно відрізнятися в залежності від складності об’єкта оцінки і кількості одиниць, представлених до оцінки.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар