(068)668-97-90; (044)592-75-16

Термін дії звіту про оцінку майна

15.02.2017

termin-dii-zvitu-pro-ocinku-majna

Чому термін дії звіту про оцінку майна обмежений

Хоч це і не продукт харчування, але звіт про оцінку теж має свій термін придатності. У більшості випадків під час проведення експертної оцінки визначається ринкова вартість об’єкта. Саме поняття ринкової вартості має на увазі те, що ринок усе ще зазнає змін у часі. Він залежить від попиту і пропозиції на об’єкт, від економічної та політичної ситуації в країні. До того ж, значний вплив на вартість надають скачки нашої валюти по відношенню до долару. Іноді ситуація може істотно змінитися протягом декількох місяців. З цієї причини кожен звіт має термін дії, навіть в тому випадку, якщо оцінювач не вказав в письмовій формі скільки буде діяти його звіт.

Терміни дії звітів про оцінку

Спеціаліст у своїй роботі повинен вказувати дату проведення оцінки (на цей момент проводиться аналіз ринку і приймається курс валют відповідно до НБУ) і дату складання звіту. Найчастіше дата складання звіту і є датою, від якої визначають термін дії звіту. Пів року – це дата дії більшості звітів про незалежну оцінку нерухомості, обладнання та транспорту. Навіть під час проведення оцінки квартири і автомобіля, ціни на які можуть бути схильні до коливань і відрізнятися в залежності від пори року, період дії оцінки теж становить 6 місяців. При чому тут не має значення мета проведення оцінки. Правда у деяких банків є вимоги до експертів-оцінювачів, щоб ті вказували 3 місячну дію звіту, тим самим мотивуючи клієнта швидше подавати всі необхідні документи.

Те ж правило відноситься і до оцінки нерухомості комунальної та державної власності (дійсні ці звіти протягом 6 місяців). Ці звіти також повинні бути подані до відповідних структур якнайшвидше. Адже в цьому випадку потрібно розуміти, що звіти надходять на перевірку не відразу, а їх рецензування обов’язково.

У деяких випадках, термін дії звітів про оцінку акцій можуть бути дійсні до півтора років.

Висновки

Замовляючи оцінку, потрібно розуміти, що вона має свій термін придатності і бажано подавати її за місцем призначення максимально швидко. Існує така процедура, як актуалізація звітів про оцінку, які припинили свою дію у часі. Однак це окрема процедура, яка коштує грошей і вимагає часу на її виконання. Іноді ця робота займає практично такий же час, як і проведення оцінки в перший раз.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар