(068)668-97-90; (044)592-75-16

Що значить оцінка нерухомості онлайн

15.02.2017

Поняття оцінки нерухомості online

Зараз з’явилося таке нове поняття як оцінка нерухомості on-line. Що ж воно означає і чи має право на існування? Раніше в обов’язковому порядку під час проведення експертної оцінки проводився огляд об’єкта. Взагалі, якщо говорити об’єктивно, то для правильного визначення вартості, оглядати нерухомість потрібно. Це допоможе визначити технічний стан оцінюваного будинку, зрозуміти в якому стані знаходиться прилегла територія, при необхідності дозволить прорахувати людино-потік на даній території. Ці всі показники роблять значний вплив на формування вартості.

По суті, оцінка онлайн – це середня вартість аналогічних об’єктів, які представлені до продажу. В основному, грунтуючись на своєму досвіді, або виходячи з наявної напрацьованої бази даних, фахівець може повідомити клієнту про середню вартість схожих на оцінюваний об’єктів.

В якому випадку оцінка будівлі онлайн може бути корисною?

Повністю заперечувати право на життя цього методу не варто. У деяких випадках, дуже раціонально звернутися до оцінювача за попередньою консультацією. Наприклад, ці дані допоможуть зрозуміти, а чи варто взагалі робити оцінку? Це може бути актуально перед виконанням оцінки різних об’єктів під заставу в банку.

Оцінка квартири онлайн

Найбільш популярним видом цього типу оцінки є оцінка квартир. Особливо це відноситься до типових квартир з розвиненим відкритим ринком. Під типовими квартирами мається на увазі стандартне планування (наприклад, трикімнатна квартира в панельному будинку з плануванням 2 + 1, де одна кімната прохідна). На ринку Києва таке планування є дуже поширеним і аналогічні об’єкти можна знайти в практично кожному мікрорайоні. В цьому випадку оцінювач зможе спрогнозувати вартість з невеликим відхиленням.

Оцінка нежитлової нерухомості он-лайн

Для такого виду нерухомості визначити вартість об’єкта важче (в порівнянні з житловим фондом – квартирами). Тут потрібно надати більший обсяг інформації, так як в основному такі об’єкти більш різноманітні і мають більше факторів, які формують вартість.

Висновки

Даний вид оцінки носить консультаційний характер. Спеціаліст може лише підказати в якому діапазоні може бути оцінена нерухомість, але не дасть гарантій, що в звіті буде вказана ця вартість. У деяких випадках, є сенс звертатися до оцінювача за такою послугою, зокрема перед тим, як приступати до збору документів для застави нерухомості, щоб зрозуміти, а чи є сенс затівати тяганину з документами в банку і чи достатню суму ви зможете отримати. Також, варто врахувати, що банк видає під заставу не повну суму, а лише певний відсоток від вартості, визначеної оцінювачем. Ця величина відрізняється в кожному конкретному випадку і залежить від історії клієнта, його рівня зарплати та інших даних.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар