(068)668-97-90; (044)592-75-16

Що таке рецензія до звіту про оцінку і в яких випадках вона потрібна

15.02.2017

Рецензування звіту про оцінку

Що таке рецензія на оцінку і хто її запрошує

Рецензія – це свого роду оцінка якості виконаного звіту по експертній оцінці стороннім оценщиком-специалистом, у якого за плечима мінімум 2 роки практичного стажу роботи.

Залежно від типу власності об’єкта оцінки і мети складання звіту про оцінку, може знадобитися рецензія на звіт.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та відповідно до Національного стандарту 1 «Загальні підстави оцінки майна і майнових прав», рецензія може виконуватися на підставі запитів:

– замовника оцінки;

– судів;

– органів місцевого самоврядування (департаментів комунальної власності);

– органів державної влади;

– самими оціночними фірмами;

– іншими особами, які можуть бути зацікавлені в критичному розгляді оцінки майна.

Рецензування звітів про оцінку комунального і державного майна є обов’язковим і здійснюється відповідним перевіряючим органом.

Зміст рецензії до звіту про експертну грошову оцінку

Яку інформацію повинна містити рецензія? Перелічимо основні пункти нижче:

  1. Вказівка на якій підставі здійснюється рецензування звіту.
  2. Найменування рецензованого звіту про оцінку.
  3. Дата проведення і терміни робіт з рецензування.
  4. Висновок про правильність вибору оцінювачем, що складали звіт, виду вартості та відповідність вимогам і методикам нормативно-правових актів і законодавства.
  5. Повнота зібраних вихідних даних оцінювачем і повнота розкриття інформації в звіті.
  6. Висновок про правильність вибору оцінювачем, що складав звіт, методів розрахунку вартості, відповідність методик нормативно-правовим актам та законодавству. Загальний висновок щодо достовірності та якісна оцінка рецензованої звіту.

Рецензія не може містити ніяких суджень про вартість об’єкта, що підлягає оцінці. Будь-які судження рецензента про вартість об’єкта оцінки, можуть бути відображені в повноцінному звіті про оцінку.

Результати рецензування

Оцінювач, що виконує рецензування ніби ставить оцінку виконавцю. Але ця класифікація дещо відрізняється від звичайної п’яти-бальною або дванадцяти-бальної шкали. В результаті, рецензент може вибрати один з чотирьох варіантів (для зручності класифікуємо результати за 4-бальною шкалою, найвищий бал – 4):

– 4 – ця характеристика означає ідеальність складання звіту;

– 3 – звіт має незначні недоліки і відхилення, але вони не впливають на достовірність оцінки, відповідає законодавству і нормативно-правовим актам;

– 2 – звіт має суттєві недоліки, який не повністю відповідає вимогам законодавства і нормативно-правових актів і може використовуватися для зазначеної мети після виправлення зауважень;

– 1 – неякісний звіт, не відповідає вимогам нормативно-правових актів і не може бути використаний.

Висновки

Рецензування показує в якому ступені звіт відповідає вимогам нормативно-правових актів, виконується досвідченим професійним оцінювачем з 2-річним практичним досвідом. Однак слід звернути увагу, що виконавець рецензії на звіт не визначає і не робить висновків про вартість об’єкта.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар