(068)668-97-90; (044)592-75-16

Ринкова вартість – це…

Що таке ринкова вартість, в чому її відмінність від ціни

На жаль у нас склалася така практика, що сенс всіх законодавчих документів, в основному зрозумілий тим людям, хто постійно в них вникає і з ними працює на практиці. А ось звичайній людині, потрібно кілька разів перечитувати документ, щоб зрозуміти його суть.

Спробуємо скоротити ваш час на вивчення цього питання і просто пояснимо, що таке ринкова вартість, яку визначає оцінювач.

Величина ціни і вартості дорівнює лише при існуванні досконалого ринку.

Ціна показує величину суми грошей, за яку переходить право власності від однієї особи до іншої. Тобто – це сума, за яку фактично може бути укладена угода у нотаріуса.

А ось вартість – це величина, яка відображає цінність об’єкта. Тобто, це ймовірна величина суми грошей, за яку може бути здійснена угода між зацікавленими особами.

Найбільш поширеним видом вартості, яку визначає оцінювач, є ринкова вартість. Це навіть підтверджується тим, що якщо в нормативних актах, договорі на проведення оцінки або судом, не вказується необхідний вид визначення вартості в результаті оцінки, оцінювач в такому випадку просто за замовчуванням визначає ринкову вартість об’єкта.

Отже, ринкова вартість – це величина вартості, по якій можливо здійснити операцію об’єкта оцінки, за умови того, що продавець і покупець підійшли до угоди розважливо, вивчили ринок і не поспішають в її здійсненні. Така угода буде вигідна обом сторонам, вона характеризується позицією, що покупець купує за максимум коштів, які може запропонувати, а продавець віддає за мінімум, на який може погодитися.

Методи визначення ринкової вартості

Ринкова вартість визначається стандартними методами розрахунків в експертній оценці.

Це витратний, дохідний і порівняльний методи.

Витратный підхід грунтується на визначенні відтворення аналогічного або ідентичного об’єкта, що підлягає оцінці. Скільки буде коштувати побудувати аналогічну будівлю, з аналогічними конструктивними елементами, з коригуванням на стан об’єкта оцінки. Найбільш поширений метод для визначення вартості спеціалізованої нерухомості і споруд, а також обладнання.

Дохідний підхід дозволяє визначити ринкову вартість об’єкта виходячи з можливих грошових потоків, які буде приносити об’єкт в перспективі.

Порівняльний підхід дозволяє визначити вартість, виходячи з ситуації, що склалася на відкритому ринку. Фахівцю необхідно проаналізувати ринок пропозицій аналогічних об’єктів і скорегувати вартість на відмінності між цими об’єктами і оцінюваним.

Види об’єктів, для яких визначається ринкова вартість

Ринкова вартість може визначатися для кожного з об’єктів, представлених до оцінки. Незалежно від того, виконується це оцінка нерухомості, оцінка землі, оцінка обладнання чи оцінка авто.

А ось метод, за допомогою якого буде визначатися вартість, визначає оцінювач, виходячи з вихідних даних і типу об’єкта, який потрібно оцінити.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар