(068)668-97-90; (044)592-75-16

Ринкова вартість – це…

Що таке ринкова вартість, в чому її відмінність від ціни

На жаль у нас склалася така практика, що сенс всіх законодавчих документів, в основному зрозумілий тим людям, хто постійно в них вникає і з ними працює на практиці. А ось звичайній людині, потрібно кілька разів перечитувати документ, щоб зрозуміти його суть.

Спробуємо скоротити ваш час на вивчення цього питання і просто пояснимо, що таке ринкова вартість, яку визначає оцінювач.

Величина ціни і вартості дорівнює лише при існуванні досконалого ринку.

Ціна показує величину суми грошей, за яку переходить право власності від однієї особи до іншої. Тобто – це сума, за яку фактично може бути укладена угода у нотаріуса.

А ось вартість – це величина, яка відображає цінність об’єкта. Тобто, це ймовірна величина суми грошей, за яку може бути здійснена угода між зацікавленими особами.

Найбільш поширеним видом вартості, яку визначає оцінювач, є ринкова вартість. Це навіть підтверджується тим, що якщо в нормативних актах, договорі на проведення оцінки або судом, не вказується необхідний вид визначення вартості в результаті оцінки, оцінювач в такому випадку просто за замовчуванням визначає ринкову вартість об’єкта.

Отже, ринкова вартість – це величина вартості, по якій можливо здійснити операцію об’єкта оцінки, за умови того, що продавець і покупець підійшли до угоди розважливо, вивчили ринок і не поспішають в її здійсненні. Така угода буде вигідна обом сторонам, вона характеризується позицією, що покупець купує за максимум коштів, які може запропонувати, а продавець віддає за мінімум, на який може погодитися.

Методи визначення ринкової вартості

Ринкова вартість визначається стандартними методами розрахунків в експертній оценці.

Це витратний, дохідний і порівняльний методи.

Витратный підхід грунтується на визначенні відтворення аналогічного або ідентичного об’єкта, що підлягає оцінці. Скільки буде коштувати побудувати аналогічну будівлю, з аналогічними конструктивними елементами, з коригуванням на стан об’єкта оцінки. Найбільш поширений метод для визначення вартості спеціалізованої нерухомості і споруд, а також обладнання.

Дохідний підхід дозволяє визначити ринкову вартість об’єкта виходячи з можливих грошових потоків, які буде приносити об’єкт в перспективі.

Порівняльний підхід дозволяє визначити вартість, виходячи з ситуації, що склалася на відкритому ринку. Фахівцю необхідно проаналізувати ринок пропозицій аналогічних об’єктів і скорегувати вартість на відмінності між цими об’єктами і оцінюваним.

Види об’єктів, для яких визначається ринкова вартість

Ринкова вартість може визначатися для кожного з об’єктів, представлених до оцінки. Незалежно від того, виконується це оцінка нерухомості, оцінка землі, оцінка обладнання чи оцінка авто.

А ось метод, за допомогою якого буде визначатися вартість, визначає оцінювач, виходячи з вихідних даних і типу об’єкта, який потрібно оцінити.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар