(068)668-97-90; (044)592-75-16

Питання відповідь про б.в. імпортовані автомобілі

Витрати і деякі моменти про розмитнення автомобілів

Скільки в середньому коштує розмитнити автомобіль і що на це впливає?

Під пільгове розмитнення потрапляють автомобілі випущені починаючи з 2010 року, які відповідають екологічному стандарту «Євро-5».

Виходячи з нашого практичного досвіду загальна вартість митних платежів становить 40-50% від задекларованої, визначеної митницею або оцінювачем вартості.

В яких випадках вигідно ввозити автомобіль з-за кордону?

Для того, щоб зрозуміти доцільність імпорту автомобіля, потрібно зробити порівняння цін на такі ж авто у нас на внутрішньому ринку і в країнах придбання. Потрібно враховувати, що крім сформованої ринкової вартості на транспортний засіб за кордоном, на розмитнення впливає і об’єм двигуна автомобіля. Ставки відрізняються для різних типів двигуна – для бензинових вони нижче, для дизельних вище. У відкритому доступі досить багато онлайн калькуляторів, які точно можуть розрахувати величину митних платежів для імпортованого автомобіля. В значення вартості транспортного засобу калькулятора можна вносити дані оціночної вартості, вартості придбання або даних з каталогу митної служби. Проблема в тому, що іноді в каталогах вказується вартість значно вища за ринкову вартість транспортного засобу. Саме в таких випадках доцільно виконувати експертну оцінку автомобіля для митниці.

Коли невигідно імпортувати автомобілі?

Виходячи з нашого досвіду, можемо дати пораду, що з країн ЄС немає сенсу імпортувати автомобілі японських виробників, вироблених саме в Японії. Ми зустрічали випадки, коли клієнтові вигідніше було придбати на внутрішньому ринку Toyota Camry, ніж займатися її розмитненням; імпортувався автомобіль з Литви. Проблема в тому, що ринок таких автомобілів в країнах ЄС не розвинений і середні ціни ринках ближнього і далекого зарубіжжя наближені до наших. Відповідно, навіть придбавши автомобіль за вигідною ціною, всю перспективу вигідного імпорту може «з’їсти» сукупність митних зборів.

Помилки імпортерів

Головною помилкою покупця машини за кордоном буде вказівка низької вартості транспортного засобу в договорі купівлі-продажу або «купчій». Фахівці митниці відмінно знають ринкові ціни на аналогічні транспортні засоби та низька вартість створить додатковий інтерес у митниці.
Вкрай бажано звернутися за послугами до митних брокерів – це заощадить ваш час, і гроші.

Які автомобілі вигідно імпортувати, а які не вигідно?

Потрібно зробити акцент на тому, що імпорт б/в автомобілів вигідний для покупця, однак варто звернути увагу, що потрібно правильно підібрати країну придбання і технічні характеристики транспортного засобу.
!!! Найчастіше на митних платежах можна значно заощадити, придбавши автомобіль з пошкодженнями.
Важливо! Під час огляду фахівець митниці повинен зафіксувати кожне пошкодження, а імпортер повинен це проконтролювати. Якщо щось пропустити, оцінювач не зможе врахувати це пошкодження в своїх розрахунках, так як на підставі Методики, експерт звертає увагу на технічний стан автомобіля на момент перетину транспортного засобу через кордон. Логічно, адже пошкодити автомобіль можна і на території своєї країни, вже після того, як автомобіль перетнув кордон.

Топ автомобілів, які вигідно імпортувати з країн ЄС:

Volkswagen, Dacia, Renault, Citroen, Kia, Hyundai, Ford Focus, Fiesta, BMW 1, 3, 5 серії, Mercedes з невеликим об’ємом двигуна, Audi A3, A4, A6, Opel.

Топ автомобілів, які вигідно імпортувати з США:

Американські автомобілі з невеликим об’ємом двигуна.
Автомобілі японських виробників – Toyota, Nissan, Lexus, Infiniti, Honda. Але найпопулярнішими імпортованими автомобілями є авто з гібридним двигуном і електромобілі – Nissan Leaf і Toyota Prius.
Очікуємо спеціальних умов на імпорт автомобілів з Канади.

Висновки

Перед імпортом чітко зважте всі ризики, які можуть виникнути під час всієї процедури.
Підрахуйте, скільки вийде заощадити грошей, також потрібно врахувати витрачений час і бажано закласти додаткові непередбачені витрати.
В принципі розмитнити автомобіль під силу будь-кому.
Успіхів!
Якщо вас зацікавила експертна оцінка автомобіля для митниці, телефонуйте +38 (068) 668-97-90.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар