(068)668-97-90; (044)592-75-16

Огляд об’єкта оцінки оцінювачем

oglyad-obyekta-ocinky

Важливість здійснення огляду об’єкта оцінки. З чим це пов’язано.

Вкрай бажано робити огляд будь-якого об’єкта оцінки, починаючи нерухомістю і закінчуючи оцінкою товарів в обороті.

При незалежній оцінці нерухомості, фахівець оцінювач повинен в живу подивитися на технічний стан об’єкта, на прилеглу територію і на об’єкт оцінки в деталях. Оцінювачу важливо звернути увагу на внутрішню обробку нерухомості, на загальний фізичний стан – зафіксувати наявність навіть незначних тріщин в стінах або інших пошкоджень. Такі деталі істотно впливають на вартість об’єкта.

Що стосується земельних ділянок, то тут можна стверджувати, що досить відкрити Google Maps і оглянути територію за допомогою супутникової зйомки. Однак не варто забувати, що звіт про незалежну експертну оцінку земельних ділянок здійснюється на конкретну дату – дату оцінки, і за цей час могли відбутися зміни (наприклад, почав будуватися будинок). Навіть незначні зміни як самого оцінюваного об’єкта, так і сусідніх, впливають на вартість. Крім цього, не до кожного об’єкту є панорами місцевості (але навіть якщо панорама об’єкта є, то про важливість актуальності даних, ми тільки що говорили).

Під час виконання незалежної експертної оцінки автомобілів, оцінювачу важливо визначити здатність автомобіля до пересування, а також виявити навіть незначні пошкодження лакофарбового покриття, або затертості салону. Всі ці моменти також впливають на остаточну вартість колісного транспортного засобу.

Як і у всіх інших випадках, дуже важливо зафіксувати технічний стан обладнання. Адже на наданої замовником фотографії, об’єкт може бути «як новий», але фактично в ньому можуть бути відсутні основні вузли, і він не виконує своєї функції. Крім цього, при експертній оцінці обладнання та машин, важливо визначити фактичний технічний стан відповідно до шкали, що характеризує фізичний знос.

Виходячи з перерахованого вище, стає зрозуміло, що правильно зробити оцінку основних засобів підприємства без огляду, просто не видається можливим, і в такому випадку певна вартість буде далека від її справедливою.

Як проводиться огляд об’єктів оцінки, і що для цього потрібно

Оцінка будь-якого об’єкту повинна супроводжуватися фотозйомкою експертом-оцінювачем.

При оцінці будівель, оцінювач оглядає нерухомість, фотографує зовнішній вигляд будівлі, фіксує виявлені пошкодження, а також робить фотозвіт внутрішніх приміщень.

Оглядаючи земельну ділянку, фахівець звертає увагу на рельєф, прилеглу територію і наявність будівель, споруд і комунікацій.

Детально про огляд автомобіля при його оцінці, ви можете ознайомитися в цій статті.

Основні моменти, на які звертає увагу оцінювач при огляді обладнання, описані в статті «Експертна оцінка обладнання. Що потрібно знати замовнику.»

Нехтуючи оглядом об’єкта, оцінювач може втратити важливий фактор, який буде значно впливати на зниження, або на підвищення його вартості.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар