(068)668-97-90; (044)592-75-16

Оцінка великого масиву обладнання – процедура трудомістка

15.02.2017

ocinka-velykogo-massivu-obladnannya

Чому для масової оцінки обладнання потрібно багато часу

У разі виконання експертної оцінки великого масиву обладнання, оцінювачу знадобиться досить тривалий час на виконання цієї роботи.

В основному така робота виконується або для застави в банку, або при переоцінці основних засобів.

Процес оцінки масиву обладнання

Уявіть, що підприємству необхідно оцінити, наприклад, 700 одиниць обладнання. Це означає, що експерту оцінювачу необхідно проаналізувати кожну одиницю, зібрати по ній різного роду інформацію. Наприклад, перед початком розрахунку, фахівець повинен віднести кожну оцінювану позицію до спеціалізованого чи неспеціалізованого обладнання. Неспеціалізоване – обладнання представлене в достатній кількості до продажу на вторинному ринку (тобто продається, як було у вжитку), а спеціалізоване – тільки на первинному.

Далі експерт підбирає аналог або ідентичний об’єкт до кожної одиниці. Заносить цю інформацію в таблицю, вказує джерело інформації, зберігає посилання на нього і створює прайс-лист. Для неспеціалізованого устаткування, оцінювач знаходить в різних джерелах по 3 аналогічних або ідентичних об’єкта (на вторинному ринку) на кожну оцінювану позицію.

Після того, як аналоги підібрані, робота не закінчена, так як потрібно розрахувати різні коефіцієнти, щоб привести значення до ринкової вартості. Ця операція також виконується з кожною окремою одиницею.

Потім потрібно приступати до виконання описової частини робіт і створення самого звіту про оцінку.

Як видно, що ця процедура трудомістка і вимагає достатньо часу, навіть якщо до виконання однієї роботи буде залучатися кілька експертів одночасно.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар