(068)668-97-90; (044)592-75-16

Оцінка будинку із земельною ділянкою

Оцінка будинку і земельної ділянки

Для яких цілей потрібна оцінка будинку з землею

В основному така оцінка потрібна під час купівлі-продажу, дарування, спадщини, для застави в банку або під час судових суперечок.

В статті «Навіщо оцінювачу знати мету експертної оцінки?» ми вже говорили про важливість зазначення мети оцінки при виконанні робіт. У цьому конкретному випадку оцінювачу важливо знати, чи є необхідність в реєстрації звіту в Фонді державного майна. Адже всі звіти, призначені для оподаткування, необхідно зареєструвати в спеціальній базі даних, яку буде перевіряти нотаріус під час оформлення документів.

2 окремі звіти – оцінка землі і оцінка будинку?

Особливістю такого виду оцінки є необхідність складання окремого звіту про оцінку будинку і окремого звіту по оцінці землі. Незважаючи на те, що в європейських країнах в основному виконують один загальний звіт – оцінюють об’єкт, як домоволодіння, у нас потрібно складати два окремі звіти. Цю специфіку можна спробувати пояснити кількома причинами: тим, що земельні відношення регулюються земельним агентством, а права на нерухомість – Фондом державного майна. Однак, тут є нюанс, адже при оформленні угоди із земельною ділянкою, оцінювачі реєструють звіт з оцінки землі в ФДМУ. Так що ця версія трохи не збігається з дійсністю. Більш правдоподібною виглядає той факт, що для виконання звітів по оцінці будинку і оцінці землі потрібно своя спеціалізація оцінювача, і різні вимоги до суб’єктів оціночної діяльності. Оцінювач будинків повинен виконувати звіт в складі компанії (суб’єкта оціночної діяльності), у якій повинно бути відкрито напрям (1.1) з оцінки нерухомості, а ось для оцінки земельних ділянок інші вимоги до компанії – в її складі повинні бути сертифіковані оцінювачі земельних ділянок та сертифіковані інженери-землевпорядники. Раніше для виконання експертної оцінки земельних ділянок була потрібна земле-оцінна ліцензія, яку зараз скасували.

Скільки потрібно часу, щоб зробити звіт по оцінці будинку і землі?

Терміни виконання робіт можуть відрізнятися і залежати від деяких факторів, наприклад таких як мета оцінки, розташування об’єкта, його характеристики і т.д. З термінами виконання робіт по експертній оцінці можна ознайомитися в статті.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар