(068)668-97-90; (044)592-75-16

Оцінка будинку із земельною ділянкою

Оцінка будинку і земельної ділянки

Для яких цілей потрібна оцінка будинку з землею

В основному така оцінка потрібна під час купівлі-продажу, дарування, спадщини, для застави в банку або під час судових суперечок.

В статті «Навіщо оцінювачу знати мету експертної оцінки?» ми вже говорили про важливість зазначення мети оцінки при виконанні робіт. У цьому конкретному випадку оцінювачу важливо знати, чи є необхідність в реєстрації звіту в Фонді державного майна. Адже всі звіти, призначені для оподаткування, необхідно зареєструвати в спеціальній базі даних, яку буде перевіряти нотаріус під час оформлення документів.

2 окремі звіти – оцінка землі і оцінка будинку?

Особливістю такого виду оцінки є необхідність складання окремого звіту про оцінку будинку і окремого звіту по оцінці землі. Незважаючи на те, що в європейських країнах в основному виконують один загальний звіт – оцінюють об’єкт, як домоволодіння, у нас потрібно складати два окремі звіти. Цю специфіку можна спробувати пояснити кількома причинами: тим, що земельні відношення регулюються земельним агентством, а права на нерухомість – Фондом державного майна. Однак, тут є нюанс, адже при оформленні угоди із земельною ділянкою, оцінювачі реєструють звіт з оцінки землі в ФДМУ. Так що ця версія трохи не збігається з дійсністю. Більш правдоподібною виглядає той факт, що для виконання звітів по оцінці будинку і оцінці землі потрібно своя спеціалізація оцінювача, і різні вимоги до суб’єктів оціночної діяльності. Оцінювач будинків повинен виконувати звіт в складі компанії (суб’єкта оціночної діяльності), у якій повинно бути відкрито напрям (1.1) з оцінки нерухомості, а ось для оцінки земельних ділянок інші вимоги до компанії – в її складі повинні бути сертифіковані оцінювачі земельних ділянок та сертифіковані інженери-землевпорядники. Раніше для виконання експертної оцінки земельних ділянок була потрібна земле-оцінна ліцензія, яку зараз скасували.

Скільки потрібно часу, щоб зробити звіт по оцінці будинку і землі?

Терміни виконання робіт можуть відрізнятися і залежати від деяких факторів, наприклад таких як мета оцінки, розташування об’єкта, його характеристики і т.д. З термінами виконання робіт по експертній оцінці можна ознайомитися в статті.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар