(068)668-97-90; (044)592-75-16

Оцінити майно за лічені хвилини !?

15.02.2017

Оцінка майна – співвідношення ціни і якості послуг

Реальна ситуація на ринку експертної оцінки майна

Ринкова економіка і висока конкуренція стає стимулом для виставлення конкурентних цін, виконання роботи в мінімальні стислі терміни і в той же час якісно. Зараз всіх цікавить послуга, виконана «вчора» і за розумну ціну. Однак, клієнт теж повинен розуміти, що існує баланс між ціною і якістю виконання робіт. Якщо, купуючи товар, людина може шукати найнижчу ціну (ризикуючи при цьому отримати менший термін гарантії, невелику вм’ятину або подряпину на корпусі і затримку з доставкою), то цікавлячись інтелектуальними послугами, не професіоналові важко зробити висновок про якість виконаної роботи. Розповімо про реальні випадки в експертній оцінці майна.

Зараз можна зустріти ціни на послуги в 2 рази нижче ринкових. У цьому випадку відразу можна запідозрити, що щось недобре. Адже замість виконаного звіту за визначенням вартості майна, можна отримати 2 аркуша паперу з вартістю, не підтвердженою виконаними розрахунками. Не кожен нотаріус захоче приймати таку роботу, та й анулюються такі звіти легко за допомогою спеціальних перевірок, які називаються рецензіями на звіт.

Що таке попередня оцінка і в чому її суть?

Так як же фахівці можуть визначити у скільки вони оцінять майно? Давайте розглянемо на конкретному прикладі за типовим питання: «у скільки оціните нерухомість в Києві в районі метро Золоті Ворота?». Справа в тому, що попередньо озвучити суму оцінювач може, але це буде дуже умовна величина. Адже повноцінного обстеження і огляду об’єкта не проводилося, а фахівець в такому випадку озвучує величину орієнтуючись в цінах на ринку. Надалі, в разі, якщо він же і буде складати звіт, розрахована вартість може відрізнятися від озвученої. Це як раз і спростовує можливість п’ятихвилинної оцінки. Крім цього, за 5 хвилин скласти грамотний звіт про оцінку нереально.

Розглянемо інший приклад – оцінка машини. З одного боку може здатися, що тут все простіше, адже є спеціальний інформаційний бюлетень, в якому публікуються ціни на автомобілі, в ньому ж є і коригувальні коефіцієнти. Але без заповнення акта огляду авто експертом, визначити точну вартість не вийде. У цьому випадку теж можна розраховувати тільки на попередню приблизну цифру.

Навіть після виконання розрахунків, оцінювачу знадобиться час на написання звіту про оцінку. З орієнтовними термінами на виконання робіт ви можете ознайомитися в статті.

Висновки

За 5 – 15 хвилин оцінювач не зможе визначити точну цифру, а лише озвучить приблизну вартість, на яку може розраховувати замовник. Остаточний результат буде тільки після проведеного розрахунку вартості.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар