(068)668-97-90; (044)592-75-16

Навіщо оцінювачу знати мету експертної оцінки

Мета оцінки

Зазвичай, звертаючись до оціночної компанії, консультант задає питання, навіщо потрібна клієнтові оцінка. Не завжди клієнт може пояснити навіщо йому потрібен звіт про експертну грошову оцінку, іноді, тому що не знає як пояснити, а іноді просто не хоче розкривати своїх планів і задумів.

У цій статті спробуємо відповісти на питання, чому для оцінювача важливо знати мету проведення оцінки та на що вона впливає.

Для чого вам потрібна оцінка

Існує досить багато причин виконання робіт по експертній оцінці.

  1. Визначення суми оподаткування при здійсненні операції (продаж, дарування, спадщина).
  2. Здійснення переоцінки для бухгалтерського обліку відповідно до національного обліку.
  3. Здійснення переоцінки для міжнародних стандартів фінансової звітності.
  4. Визначення вартості об’єкта для орендної плати.
  5. Складання звіту по експертній оцінці з метою приватизації об’єктів державної власності.
  6. Визначення вартості об’єкта оцінки з метою внесення об’єкта оцінки в статутний фонд підприємства.
  7. Розрахунок вартості об’єкта з метою передачі об’єкта в заставу банку (для отримання кредиту).
  8. Звіт для судів.
  9. Визначення вартості для страхових компаній.
  10. І багато інших.

Чому важливо знати мету оцінки

Чому оцінювачу потрібно і важливо знати мету виконуваних робіт? Справа в тому, що звіт може бути виконаний для однієї конкретної функції, яка прописується в документі. Це пов’язано з тим, що для кожної з цілей оцінки, може визначатися свій вид вартості, потрібні різні види вихідних документів і свої методики виконання розрахунків і структура самих звітів.

Крім цього, потрібно враховувати, що при приватизації об’єкта, оціночна компанія вибирається на підставі проведення конкурсу (відкритого тендеру з вибору компанії). Відбір компанії виконується контролюючим органом.

Види вартості

Для кожної з перерахованої мети оцінки визначається свій вид вартості. Найчастіше оцінювач визначає ринкову вартість об’єкта, але іноді використовується справедлива, ліквідаційна, спеціальна або вартість ліквідації.

Справедливу вартість визначає оцінювач для виконання переоцінки, визначення ліквідаційної вартості вимагають деякі відділення банків, а спеціальну застосовують у випадках зацікавленості клієнта в об’єкті оцінки, або в разі певного статусу об’єкта оцінки.

Вихідна інформація для кожної з цілей

Кожна з цілей вимагає свого підходу у визначенні вартості. Якщо для деяких випадків досить мінімум вихідної інформації і одного підходу у визначенні вартості, то для інших застосовуються всі 3 методи визначення вартості і вимагають обширної повноти наданої клієнтом інформації.

Крім цього, варто звернути увагу, що для кожної з цілей, оцінювачу належить скласти певного формату звіт. Тобто, у кожного з перевіряючих органів свої вимоги до звіту, і щоб знати якого типу повинен бути звіт – потрібно знати мету проведеної експертної оцінки.

Висновки

В основному оцінювач все одно дізнається для яких цілей вам потрібна оцінка. Навіть якщо ви не можете сформулювати для чого ви хочете використовувати роботу, консультант навідними питаннями з’ясує і зрозуміє для чого ви плануєте її використовувати. Тому в разі виникнення будь-яких питань, можна в телефонному режимі з’ясувати всі нюанси.

Приховування дійсної мети оцінки може призвести до того, що звіт не можна буде використовувати за призначенням і призведе до повторного замовлення робіт, що збільшить терміни виконання роботи і трудовитрати фахівця.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар