(068)668-97-90; (044)592-75-16

Коли необхідно розраховувати втрати вартості земельних ділянок

Коли необхідно визначати втрати вартості землі

Нещодавно відбулося кілька гучних подій, які мають пряме відношення до визначення розміру втрат у вартості земельних ділянок.

1. В кінці листопада 2016 року бульдозером в селі Шабо Одеської області були знищені виноградники французького винороба.

vtrata-vartosti-zemli

2. Браконьєрська вирубка лісів в західній частині України. Ця проблема давно існує на території України. Ліси знищуються без будь-яких дозвільних документів, а потім сировина відправляється на експорт за кордон.

vyrubka-lisiv

Згідно статті 207 Земельного кодексу України, відшкодуванню втрат підлягають землі сільськогосподарських угідь і лісових земель. У п.4 вищевказаної статті йдеться про те, що втрати лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва компенсуються незалежно від відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Відповідно до цього, порушники мають сплатити штраф, як виноробу, так і розпоряднику земель. Аналогічна ситуація і з незаконною вирубкою лісів, яка не відноситься до спостереження за лісом або вирубування лісу головного користування.

Як визначити втрати у вартості ділянки

Відповідно до статті 201 Земельного кодексу України для визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва використовуються дані нормативної грошової оцінки землі. Повний спосіб розрахунку описується в “Порядку визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню”.

За допомогою цього методу можна точно визначити величину понесених втрат, так як значення коефіцієнтів і показників можна взяти з відповідних методик.

Експертний метод визначення фактичних втрат

Для використання цього методу, потрібні повні вихідні дані по ділянці – його фізичні та якісні властивості. Також, необхідно проаналізувати фінансові документи винороба, побудувати грошові потоки і визначити втрачену вигоду відштовхуючись від минулих результатів діяльності. Такий спосіб покаже порівнянність даних, отриманих кожним із способів. Такий метод визначення вартості втрат, заснований на методах оцінки бізнесу. Даний вид робіт виконується оцінювачем, який має дозвільні документи по оцінці бізнесу (сертифікат на 2-й напрямок).Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар