(068)668-97-90; (044)592-75-16

Експертна оцінка землі для постановки на баланс

Ocenka_zemli_dlya_buhgalterskogo_ucheta

Оцінка земельної ділянки для бухгалтерського обліку

Настає момент, коли підприємство хоче поставити землю на облік. Найчастіше це відбувається в двох випадках, або коли земля купується підприємством, або коли організація отримує документ про право постійного користування землею. Для кожної з цих ситуацій визначається свій вид вартості в процесі оцінки.

Під час придбання приватною організацією земельної ділянки, керівництво може поставити на облік землю за справедливою вартістю (визначену оцінювачем) або за вартістю реальної угоди (такі випадки на практиці теж відбуваються).

А ось коли бухгалтер ставить на облік право користування земельною ділянкою, в цьому випадку без звіту про оцінку не обійтися.

Оцінка земельної ділянки, що перебуває у приватній власності юридичної особи

При проведенні робіт цього виду, оцінювачем землі визначається справедлива вартість об’єкта. Розрахунок виконується з припущенням про те, що ділянка вільна від будівель і використовується найбільш ефективно. У фахівця оціночної компанії є в арсеналі безліч способів для визначення цього виду вартості. Експерт-оцінювач вибирає вподобаний з варіантів на підставі вихідних даних про земельну ділянку, а також спираючись на інформацію, яку він може отримати з різних джерел (в тому числі з інтернету).

Характерні риси оцінки комунальних земель для постановки на баланс

При постановці на облік земель, які належать місту, оцінювачу належить здійснить оцінку прав користування земельною ділянкою. Вона відрізняється від справедливої вартості, при якій власник має повне право розпорядження земельною ділянкою. Таку роботу можна виконати або на підставі існуючих пропозицій на ринку (виділяючи із загальної вартості нерухомості з ділянкою, вартість землі), або на підставі додаткового доходу із земельної ділянки.

Вплив характеристик на вартість і необхідні документи

Вартість формується великою кількістю різних властивостей ділянки. Основними з них є: розташування, під’їзні шляхи, доступ до основних транспортних магістралей, наявність комунікацій, рельєф і облагороджені сусідній території.

Для експертної оцінки потрібен держакт на право власності або користування ділянкою (або інший правовстановлюючий документ). Також потрібні дані щодо розташованої нерухомості на ділянці і документ про обмеження щодо використання земель.

Висновки

Оцінка земельних ділянок для постановки на баланс – поширений вид робіт. Це дозволяє правильно вести бухгалтерську звітність та відображати дійсну, правдиву, документально підтверджену вартість на обліку, що убезпечить підприємство від зайвих перевірок або позбавить в деяких випадках від штрафів.

Крім цього, можна зробити висновок, що вартість повних прав на землю буде відрізнятися від прав користування ділянкою.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар