(068)668-97-90; (044)592-75-16

Експертна оцінка для цілей трансфертного ціноутворення

Оцінка для трансфертного ціноутворення (ТЦО) і що таке ТЦО

Трансфертне ціноутворення застосовується для контролю за податковими діями організацій при здійсненні операцій між пов’язаними особами та інших контрольованих операцій.

Документація з трансфертного ціноутворення є захистом організації при податкових перевірках, в деяких випадках вона дозволяє уникнути значних штрафів і порушення кримінальних справ, а також дозволяє оптимізувати оподаткування.

Які напрямки спеціалізації потрібні оцінювачу для оцінки з метою трансфертного ціноутворення

В основному за такими послугами звертаються аграрні підприємства, які займаються експортом зерна, або іншої сільськогосподарської продукції. В такому випадку, оціночна компанія і оцінювач-виконавець повинні мати відкритий напрямок по оцінці товарів в обороті (1.7). Визначення вартості здійснюється відповідно до законодавства та затверджених методик.

Юридична законність застосування звіту про оцінку для цілей трансфертного ціноутворення

Можливість використання звіту про експертну грошову оцінку підтверджена листом Державної фіскальної служби від 15.11.2016 №24576/6/99-99-15-02-02-15, де наводиться роз’яснення про можливе застосування ринкових цін зі звіту суб’єкта оціночної діяльності.

Дане обґрунтування підтверджується посиланнями на законодавчу базу, а саме, відповідно до:

– п.52 Національного стандарту 1 «Загальні підстави оцінки майна і майнових прав» вартість об’єкта оцінки формується на підставі аналізу інформаційних джерел;

– статтею 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» № 2658-ІІІ від 12.07.2001 звіт про оцінку містить висновки про вартість майна;

– статтею 39 Податкового Кодексу України, контролюючий орган застосовує метод аналізу інформаційних джерел і не має права використовувати закриту (не загальнодоступні) інформацію. Даний спосіб ідентичний методу визначення вартості оцінювачем.

Таким чином, можна зробити висновок про можливість застосування звіту про експертну оцінку для трансфертного ціноутворення.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар