(068)668-97-90; (044)592-75-16

Експертна оцінка державного майна

15.02.2017

фонд державного майна україни

Оцінка об’єктів державного майна

Об’єктом оцінки може бути абсолютно будь-якого типу матеріальний або нематеріальний актив з часткою державної власності. Це означає, що оцінці може підлягати будівля, автомобіль, обладнання та інші об’єкти, які належать нашій державі. У більшості випадків, такий вид оцінки виконується для приватизації об’єктів або для визначення грошового еквівалента орендної плати. Основні етапи робіт і методика розрахунків не відрізняються від оцінки об’єктів приватної власності, однак є деякі моменти, які фахівець повинен врахувати.

Відбір оцінювача

Вибір фахівця з оцінки держмайна в корені відрізняється від вибору експерта при оцінці приватного майна. Якщо оцінюючи приватне майно, замовник самостійно обирає фахівця, то при оцінці держмайна, Фонд державного майна України оголошує тендер, в якому беруть участь суб’єкти оціночної діяльності (Фірми, які мають право виконувати експертну оцінку – далі СОД). Також ФДМУ вказує вимоги до виконавців – наявність практичного досвіду в оцінці аналогічних об’єктів, відсутність негативних рецензій та інші. Крім цього, варто відзначити, що зараз умови проведення тендеру помінялися. Раніше була практика відбору оціночної фірми закритим способом. Компанії подавали заявки в конвертах, а потім випадковим чином проводився відбір фахівців. Зараз потрібно брати участь в електронному конкурсі відбору – всім відомому проекті Прозорро. Його принцип полягає у вивченні системою всіх учасників на відповідність вимог, а потім здійснюється відбір переможця. При цьому варто звернути увагу, що вирішальну роль відіграє не тільки ціна, але і набрані бали за накопичений досвід учасником онлайн конкурсу.

Відповідальність оцінювача і СОД

Будь-який вид робіт оцінювача є дуже відповідальним. Адже на кону лежить не тільки його репутація як фахівця. Здійснена помилка може коштувати для нього не тільки позбавленням кваліфікації, але і притягненням до відповідальності відповідно до Закону.

Кожен звіт з оцінки державного майна підлягає рецензуванню спеціалістами фонду. Будь-який прокол, невідповідність або неточність може призвести в кращому випадку до виправлення цієї помилки, в гіршому – до негативної рецензії на звіт.

Видання про об’єкти

Після затвердження звіту про оцінку, результати публікуються в спеціалізованій газеті «Відомості приватизації». Визначена оцінювачем вартість є стартовою в проведенні аукціону. В оголошеннях коротко описується об’єкт, стартова вартість, адреса і час проведення торгів.

Висновки

Робота з оцінки майна, яке належить державі є дуже відповідальною і складною. Перевірятися виконані звіти можуть як Фондом державного майна, так і прокуратурою. Результати певної вартості є початковою вартістю об’єкта, остаточна сума визначається за результатами проведення аукціону.

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар