(068)668-97-90; (044)592-75-16

Експертна оцінка державного майна

фонд державного майна україни

Оцінка об’єктів державного майна

Об’єктом оцінки може бути абсолютно будь-якого типу матеріальний або нематеріальний актив з часткою державної власності. Це означає, що оцінці може підлягати будівля, автомобіль, обладнання та інші об’єкти, які належать нашій державі. У більшості випадків, такий вид оцінки виконується для приватизації об’єктів або для визначення грошового еквівалента орендної плати. Основні етапи робіт і методика розрахунків не відрізняються від оцінки об’єктів приватної власності, однак є деякі моменти, які фахівець повинен врахувати.

Відбір оцінювача

Вибір фахівця з оцінки держмайна в корені відрізняється від вибору експерта при оцінці приватного майна. Якщо оцінюючи приватне майно, замовник самостійно обирає фахівця, то при оцінці держмайна, Фонд державного майна України оголошує тендер, в якому беруть участь суб’єкти оціночної діяльності (Фірми, які мають право виконувати експертну оцінку – далі СОД). Також ФДМУ вказує вимоги до виконавців – наявність практичного досвіду в оцінці аналогічних об’єктів, відсутність негативних рецензій та інші. Крім цього, варто відзначити, що зараз умови проведення тендеру помінялися. Раніше була практика відбору оціночної фірми закритим способом. Компанії подавали заявки в конвертах, а потім випадковим чином проводився відбір фахівців. Зараз потрібно брати участь в електронному конкурсі відбору – всім відомому проекті Прозорро. Його принцип полягає у вивченні системою всіх учасників на відповідність вимог, а потім здійснюється відбір переможця. При цьому варто звернути увагу, що вирішальну роль відіграє не тільки ціна, але і набрані бали за накопичений досвід учасником онлайн конкурсу.

Відповідальність оцінювача і СОД

Будь-який вид робіт оцінювача є дуже відповідальним. Адже на кону лежить не тільки його репутація як фахівця. Здійснена помилка може коштувати для нього не тільки позбавленням кваліфікації, але і притягненням до відповідальності відповідно до Закону.

Кожен звіт з оцінки державного майна підлягає рецензуванню спеціалістами фонду. Будь-який прокол, невідповідність або неточність може призвести в кращому випадку до виправлення цієї помилки, в гіршому – до негативної рецензії на звіт.

Видання про об’єкти

Після затвердження звіту про оцінку, результати публікуються в спеціалізованій газеті «Відомості приватизації». Визначена оцінювачем вартість є стартовою в проведенні аукціону. В оголошеннях коротко описується об’єкт, стартова вартість, адреса і час проведення торгів.

Висновки

Робота з оцінки майна, яке належить державі є дуже відповідальною і складною. Перевірятися виконані звіти можуть як Фондом державного майна, так і прокуратурою. Результати певної вартості є початковою вартістю об’єкта, остаточна сума визначається за результатами проведення аукціону.Оцінка квартири, будинку

Оцінка квартири, будинку

Детальніше

Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості

Детальніше

Оцінка земельних ділянок

Оцінка земельних ділянок

Детальніше

Оцінка обладнання

Оцінка обладнання

Детальніше

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Оцінка автомобілів та спецтехніки

Детальніше

Переоцінка основних засобів

Переоцінка основних засобів

Детальніше

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Оцінка ЦМК, бізнесу та корпоративних прав

Детальніше

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Оцінка НМА, інтелектуальної власності

Детальніше

Ссылка на основную публикацию
Опублікувати коментар